חדשות

וידיאו משפטי
פורסם בתאריך:
16/10/2007
מאת:

עו"ד אורי שילה  מומחה נדל"ן  שותף מייסד  במשרד א. שילה ושות': "חיפה מתגלה  כיום כעיר  מתאימה מאוד למשקיעים הסולידיים ולמשפרי דיור כאחד. יש בעיר היצע רחב של דירות במחירים של 1-2 מיליון ₪ ואף פחות מזה. העיר מתאפיינת ביציבות מחירים ובעליות קבועות במחירי הדירות ובשכר הדירה.  בשכונות היוקרה כרמל ותיק  ושכונת דניה ניתן למצוא דירות ובתים בודדים  מעל 5 מיליון שקל ומעלה
הדירות בחיפה  זוכות לתשואה שנתית של כ-4% בממוצע  אשר קרובה יותר לתשואה הגבוהה של הפריפריה כמו באר שבע מאשר לירידה הניכרת בתשואה  באזור המרכז. חיפה נהנית מיתרונות של עיר גדולה, מערכת תחבורתית מודרנית, קרבה לים, שלושה מרכזים רפואיים מהטובים בישראל, מוסדות מחקר והשכלה גבוהה (הטכניון והפקולטה לרפואה, אוניברסיטת חיפה, מכללת ויצ"ו, מכללת תלתן) לצד פארק הייטק עם חברות בינלאומיות רבות הפעילות בחיפה, בתי ספר מובילים בקנה מידה ארצי ועשרות פרויקטים של התחדשות עירונית  ותמ"א 38 .
בניגוד לערי המרכז מחירי הדירות יוקרה  בחיפה עדיין נמוכים יחסית בזכויות עלוית סבירות של הקרקעות והם לא הרקיעו שחקים לרמות בלתי נגישות למעמד הביניים. רוב העסקאות נסגרות  בטווח של עד 2.5 מיליון ₪, באזורי ביקוש בכרמל ועם נוף לים, למעט מספר פרוייקטים יוקרתיים שם המחירים גבוהים יותר.
בתחום היד השנייה, עדיין ניתן למצוא בחיפה דירות יד שנייה  קטנות  באזורים כמו שכונות הדר כרמל ורמות רמז  בפחות ממיליון שקל.
תחום ההתחדשות העירונית פעיל למדי בחיפה ואנו רואים פרוייקטים של הריסה ובינוי (תמ"א 38/2) אשר מתוכננים בצורה מודרנית ואיכותית בלי לפגוע באיכות החיים. תחום זה עשוי להניב תשואה סבירה למשקיע הסולידי המעוניין בתשואה משמעותית אך אינו מעוניין להסתכן בביקוש הנמוך ובעליות המחירים הפחות יציבות באזורים אחרים.
מגוון העסקאות, שרובן נסגרות במחירים סולידיים, זוכות לביקוש גבוה למדי ומהוות סיבה רצינית לתושבי ישובים מחוץ לחיפה לשקול ברצינות את המעבר למגורים בחיפה, לצד ענין מתגבר של משקיעי נדל"ן אשר מעדיפים לרכוש דירת השקעה באזורי ביקוש בחיפה עם תחזית תשואה סבירה ויציבה.

המידע עוזר לך? שתף עם חברים.