חדשות

וידיאו משפטי
פורסם בתאריך:
23/09/2018
מאת:

עו"ד אורי שילה : "עם כל החשיבות  של פרויקטים של תמא 38  אין מקום  לאשר הטבות של כפל זכויות בנייה על חשבון  ופגיעה  באיכות החיים של תושבים  בכרמל"
ועדת ערר מחוזית  במשרד הפנים  קיבלה באופן חלקי  ערר עקרוני נגד  אישור  של הוועדה המקומית  לתכנון ובנייה  לאשר בקשה   להריסת  מבנה קיים  בן 5 יחידות  דיור  והקמת מבנה בן 11 יחידות דיור הכולל בנייה מעבר לניצול  המירבי של  תמריצי זכויות בנייה  תמ"א 38  ברחוב ליטניס 9
השאלה העקרונית  שעלתה  האם ניתן  לאשר  ברחוב שקט ואיכותי בכרמל  מיצוי  זכויות בנייה  ותוספת זכויות בנייה המהווה "כפל זכויות " גם אם  מדובר בפגיעה באיכות  החיים של השכנים מסביב.
המתנגדים לפרויקט החדש  בעלי דירות  מרחוב ליטניס  11  טענו  באמצעות עו"ד אורי שילה שותף מייסד במשרד א. שילה ושות'  ובאמצעות עו"ד (אדריכל)  ליאור דץ כי הבנייה המבוקשת פוגעת במישרין  בעלי הדירות  בבמגרש הגובל וחוסמת  לחלוטין  את הנוף הנשקף  לבית שלהם מכיוון הים וניתן לתכנן אחרת את הפרויקט .  כן נטען כי אין מקום   לאשר בפרויקט הקלות  בקו הבניין האחורי המהווה  סטייה ניכרת  של מעל 10% , כן אין לאשר ממדים  מחוץ לקוי בניין  וגם הקלות  שונות כמו כפל זכויות  בנייה  להן הסכימה הוועדה המקומית  הכולל סגירת  שטח של   קומת העמודים.
המתנגדים ביקשו  באמצעות עו"ד שילה  להגביל את  מספר הקומות  ל-6 במקום יצירת  פיר של 8 קומות  ולא לחרוג  ולהעניק הטבות של כפל זכויות  בנייה .
ועדת הערר מחוזית , בראשות  עו"ד דקלה מוסרי טל, קיבלה באופן חלקי  את הערר העקרוני וקבעה  כי נפח הבנין יוקטן, קומת העמודים הנוספת (על זו שתסגר) תבוטל וכל חריגה בבנייה של קומת חניה  למרווח מעל 10%  תותר בתנאי שייבנה קיר אטום  בלבד. לאחר סיור במקום קבעה ועדת ערר מחוזית  כי אכן חברי הועדה התרשמו שתתקיים פגיעה  מסוימת  בנוף ובאור  השמש למרפסות של העוררים. הוועדה ציינה כי  במאזן  שבין חיזוק מבנה  נגד רעידות אדמה ובין פגיעה מסוימת בנוף  הם מעדיפים את הראשון, אולם זאת לאחר צמצום הפגיעה בעוררים.

עתירה מנהלית נגד עיריית חיפה
המידע עוזר לך? שתף עם חברים.