פרסומים אחרונים
מאמרים בתחום

הפעילות המשפטית-מסחרית בין ישראלים וברזילאים עומדת במוקד הענין של משרדנו מאז 2012. מחלקה זו נעזרת בסיוע המקצועי של עו"ד ליאור שטרנברג, בעל תואר שני במשפט מסחרי (אוניברסיטת תל אביב) ותואר שני MBA מאוניברסיטת ריו גה ז'נירו.

מאחר שכלכלת ברזיל מצוייה בעלייה ונחשבת כאחת מחמשת הכלכלות המבטיחות של העתיד הקרוב, אנו רואים במדינה זו כנושא אטרקטיבי וייחודי עבור אנשי העסקים הישראלים השואפים אל מרחבים חדשים.

כיום, ברזיל מדורגת ככלכלה השמינית בגודלה בעולם – הגדלה במהירות, עם אוכלוסייה של כ- 190 מיליון נפש. ברזיל היא המדינה הגדולה ביותר בדרום אמריקה וללא ספק שוק ענק עבור כל חברה המעוניינת בהרחבת עסקיה, אם באופן אורגני (באמצעות הגדלת המכירות) או באופן לא אורגני  (באמצעות מיזוגים ורכישות).

ברזיל הייתה האחת המדינות שכמעט ולא הושפעו מהמשבר העולמי של 2008, אלא הייתה בין האחרונים להרגיש את המשבר ומהראשונים לצאת ממנו. מדיניות כלכלית נבונה יחד עם תגליות של משאבי אנרגיה החדשים מובילה את ברזיל למסלול של צמיחה של 5% לשנה גם בעידן של משבר כלכלי עולמי.

ברזיל היא אחת המובילות של הסכם הסחר האזורי בין ברזיל, ארגנטינה, פרגוואי ואורוגוואי בשם "מרקוסור" שנוצר בשנת 1991. מטרתו היא לקדם סחר חופשי ותנועת סחורות, אנשים ומטבע. ברזיל והמדינות האחרות של "מרקוסור" חתמו על הסכם סחר חופשי עם ישראל (המדינה הראשונה שיש הסכם סחר חופשי עם מרקוסור מחוץ לדרום אמריקה), אשר בעקבותו צפוייה הוזלה של עלויות יצוא ויבוא מברזיל.

בנוסף למשאבי הטבע שלה והצמיחה הטבעית שלה, ברזיל תארח את גביע העולם בשנת 2014 והמשחקים האולימפיים בשנת 2016. שני אירועים אלו יוצרים אפשרויות מסחר חדשות והזדמנויות השקעה מעניינות. תעשיות כגון תשתיות ובנייה, ביטחון, תקשורת, ספנות וסחר ימי, ותיירות צפויים להיות מושפעים לטובה.

עו"ד שטרנברג מספק למחלקה ייחודית זו ידע מעמיק בחיים הכלכליים והעסקיים בברזיל, יכולת ניהול מו"מ בפורטוגזית, היכרות עם המנטליות העסקית של התעשייה בברזיל וגישה אישית המאפשרת הסרת מחיצות אשר בד"כ מקשות על קשרית הקשר העסקי בין אנשי עסקים המצויים במרחק כה רב זה מזה.

המידע עוזר לך? שתף עם חברים.