יחידת הגישור התמחתה גם בפתרון סכסוכים בין אנשים ו/או גופים עסקיים ובין הרשויות (רשויות מקומיות, ממ"י וכיו"ב), ובפתרון סכסוכים מסחריים מורכבים מסוגים שונים.

פעולת הגישור המעניינת ביותר בה היינו מעורבים, התרחשה בשנות ה-80 של המאה הקודמת, בסדרת מפגשים עם כומר קתולי, בבית כנסת בצרפת בעיר Compiègne, שבמהלכה למד הכומר עברית וקיים עם עו"ד אורי שילה שיחות על ענייני דיומא. בסיומה של תקופת המפגשים בת מספר חודשים התראיין הכומר לעיתון מקומי בצרפת, סיפר על החוויה המיוחדת ואמר לכתב שבעזרת מפגשים אלה הוא עשה שלום בין היהדות והנצרות הקתולית.

למרות שעולם המשפט מאפשר להביא כמעט כל סכסוך לפתרון ע"י התדיינויות משפטיות,  לעתים גישור – דרך "עוקפת בית משפט"  – יכול להביא מזור לסכסוכים באופן מהיר יותר וכואב פחות. מתוך תפיסת עולם זו הוקמה במשרדנו יחידת גישור, שפועלים בה עורכי דין שהתמחו בתחום זה (לצד מומחים בעלי יכולת גישור מוכחת). יחידת הגישור עוסקת בסכסוכים עסקיים, סכסוכים עסקיים בתוך המשפחה וסכסוכים במישור הזוגי ודיני אישות מתוך גישה הומניסטית ושאיפה לסייע לאנשים, באשר הם, לשפר את רווחתם האישית. בראש היחידה עומדת עו"ד נילי שילה שהתמחתה בטיפול משפחתי וזוגי ומוכרת ע"י האגודה הישראלית לפסיכותרפיה ממוקדת כיועצת ממוקדת שינוי. עבודת הגישור, בעיקר בתחום המשפחתי, כוללת, מעבר להיבטים המשפטיים, היבטים טיפוליים. זוגות שבוחרים להיפרד בדרך של גישור זוכים לליווי מלא בכל הליכי אישור ההסכם וסידור הגט.

ראוי לציין כי בצוות המגשרים שלנו ישנם מומחים בוגרי עולם העסקים, בעלי ידע מעמיק בסוגיות כלכליות ועסקיות, ולהם יש כלים נוספים להתמודדות עם סוגיות פיננסיות, מימון וכיו"ב.

המידע עוזר לך? שתף עם חברים.